המלצות משרד הבריאות למסכות נגד קורונה

הוראות משרד הבריאות למאבק בנגיף הקורונה

 יצאנו לבדוק, מה הן הוראות משרד הבריאות בנוגע למסכות הקורונה

כל פעם שמשרד הבריאות מעביר הנחיה חדשה, אנחנו מנסים להסתגל וללמוד. אבל הקצב של הדברים גורם לנו קצת לאבד את הכיוון. המידע החדש נשפך במהירות מסחררת, ובקלות אפשר להתבלבל. הצטרפו אלינו לסקירה ברורה של ההוראות העדכניות של משרד הבריאות.

חשיבות חבישת מסכות במרחב הציבורי

ד״ר קאופמן מסביר למה חשוב לחבוש מסכת פה ואף. בגדול, מסכת הפה והאף מונעת הידבקות מהאנשים מסביבנו וגם מונעת הדבקה שלנו את אלה שלידנו. מאחר וכל אחד עלול לשאת את הנגיף, חשוב מאוד ללבוש את המסיכה. ניתן להשתמש גם במסכות תוצרת בית.

מה תפקיד המסכה?

בגדול, לפי הסרטון האחרון ממשרד הבריאות – המטרה היא למנוע נתזים שעוברים באוויר כשמשתעלים או מתשתעלים. אם לא ניתן לקנות מסכה, ניתן להכין מסכה מאולתרת. אין להשתמש בבגדים או מגבות. בסרטון הבא רואים איך לעשות להכין מסכה ביתית באמצעות בד כותנה ו-2 גומיות. בדקנו וזה באמת לא קשה. אמנם התוצאה לא הכי נוחה, אבל זה בהחלט עובד וגם כיף להכין עם הילדים.

סרטון נוסף שמראה כיצד להכין מסכה מאמצעים פשוטים שיש בבית. כל מה שצריך זה סדין רגיל ו-2 גומיות. לפי ההנחיות, חשוב שהמסכה תכסה גם את הפה וגם את האף, ותשב צמוד כל האפשר כדי למנוע זליגה של נתזים. בדקנו את הכנת המסכה, וזה באמת קל . אנו ממליצים על בד לא עבה מידי כדי לאפשר זרימה של אוויר. הגומיות שאנחנו מצאנו שהכי נוחות לשימוש אלה הגומיות השחורות הפשוטות. הן נתפסות בצורה טובה מאחורי האוזניים ואנו ממליצים עליהן בחום.

הסרטון האחרון של משרד הבריאות

עוד סרטון מעניין של משרד הפנים, המראה בפירוט כיצד להכין מסיכה. ההוראות מדברות על בד מסוג סאטן, כותנה או פרקל. תוך כמה קיפולים והשחלת גומיה אחת – ויש לכם מסכה מוכנה. חשוב שהמסכה תהיה צמודה לפה ולאף. ועוד נקודה חשובה: אין צורך להשתמש במסכה בבית או במשרד, אלא רק ביציאה החוצה.

הנה כמה טיפים להכנת מסכה בבית

אם לא התארגנתם על מסכה, ההמלצה הגורפת היא להכין אחת בבית או לקנות מסכת בד. מסכת בד רב פעמית היא בעלת כושר סינון מצוין ואפשר להכין אותה בבית או במתפרה. בהכנת מסכת הבד מומלץ להשתמש בשתיים או שלוש שכבות לפי עובי ואיכות הבד.

אלו בדים מתאימים למסכה ביתית נגד נגיף קורונה?

זה אמנם לא תורה למשה מסיני, אך יש כמה בדים שמומלצים במיוחד וכמו תמיד, כדי לבדוק ולהתנסות כדי לראות מה הכי עובד בשבילכם.

אז אם בא לכם לשנס מתניים, לחזור לשיעורי מלאכה של כיתה ג׳, הנה זה בא. כדי להכין בבית מסכת בד ביתית נגד נגיף הקורונה, יש מספר דברים שצריך לדעת.

הבדים שפחות מומלצים הם בדי סטרץ׳ כמו Pandex או בדים של בגדי ים. אחת הסיבות שהם פחות מומלצים היא כי לא ניתן לגהץ אותם, וכך להעביר אותם סטרליזציה.

הבדים המומלצים כותנה, סאטן או פרקל, צפופים ככל האפשר, לפחות 200 חוטים לכל אינץ׳. יש לבחור בבד המתאין לכביסה בטמרפטורה של 70 מעלות כדי שיהיה אפשר לעשות במסכה שימוש חוזר.

המסכה צריכה להתאים ללובש אותה, ולכסות היטב את הפה והאף. כן, זה אומר שיהיו פה קצת מדידות וניסוי וטעיה. מצד אחד לא לוחץ מדי, ומצד שני – מספיק מכסה ומגן. משרד הבריאות טרח והדגיש שאם המסכה גורמת לקשיי נשימה – אין להשתמש בה. גם חולים במחלות לב או ראה צריכים לנקוט משנה זהירות ומומלצת התייעצות עם רופא.

רצוי להכין יותר ממסכה אחת לכל בנאדם. כלל אצבע פשוט: מחליפים מסכה לאחר כל שימוש. סט של 5-6 מסכות אמור להספיק למחזור אחד לפחות של כביסה.

רוב האנשים שמגיעים הביתה ומורידים את המסכה, שוכחים שעל המסכה עלולים לשבת נתזים של הוירוס. לכן חובה לחטא את הידיים בג׳ל אלכוהול או לרחוץ ידיים עם סבון ומים כדי למנוע העברה של נגיף הקורונה מהמסכה אל הפנים.

הוראות הכנה למסכה ושבלונות מוכנות לגזירה

אספנו לכם כמה מהמסכות המוצלחות ביותר שמסתובבות באינטרנט. כל מה שצריך לעשות, זה להפשיל שרוולים, לפתוח את מכונת התפירה הישנה של סבתא ולהתחיל בעבודה.

הוראות הכנה למסכה ביתית
מצליחים לדמיין את המסכה?

השבלונה של אשלי

אחת הגזרות הפופולריות ביותר באינטרנט היום להכנת מסכה ביתית. גזרה מנצחת ופשוטה מאוד להכנה:

https://www.instructables.com/id/DIY-Cloth-Face-Mask/

 

המסכה של לקסי מ- goodhousekeeping:

לנשים שביניכם, אם בא לכם מסכה מהממת שהיא ממש פריט אופנה – זו המסכה בשבילכם. לא תוכלו להוריד אותה כמה גם אחרי שהקורונה תיגמר!

https://www.goodhousekeeping.com/health/a31902442/how-to-make-medical-face-masks/

 

מסכה פשוטה ב-9 שלבים

אם תפירה זה לא הצד החזק שלכם, כיצד שתבדקו את הקישור הבא. ב-9 שלבים ממש פשוטים, תוך 20 דקות יש לכם עבודת יד, מוכנה לשימוש.

https://www.michaels.com/diy-face-masks-and-shields/fabric-face-mask/fabric-face-mask

 

בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *